Preloader Logo

Kamera Önü Oyunculuk


Yapımcı, yönetmen ve ajansların Ekoldrama Sanat Evi‘nden, talepleri doğrultusunda oluşturulan “Kamera Önü Oyunculuk” bölümü, özellikle son yıllarda televizyon dizilerinin sayısındaki olağanüstü artış sonucunda, televizyon ve sinema sektörünün eğitimli oyuncu ihtiyacını karşılamak üzere,  2000 yılında açılmıştır.

Kamera Önü Oyunculuk atölyesinin öncelikli amacı sinema ve dizi sektöründe kariyer yapacak eğitimli ve donanımlı oyuncular yetiştirmektir. Bu atölye kapsamında oyuncu adaylarına müfredat kapsamında Derya Alabora, Metin Boran, Ergün Demir ve Murat Şenol gibi uzman eğitmenler tarafından doğaçlama, kamera önü oyunculuk, sinopsis, senaryo çalışması, çekim senaryosunu analiz etmek, çekim senaryosu üzerinden hataları gözlemleme, karakteri tanımak, role girmek, içsel enerjiyi yükseltmek için yapılan çalışmalar, yaşadığımız duyguları bedenimize ve gözlerimize geçirmek üzerine kapsamlı bir eğitim verilmektedir.

İleri oyunculuk evresinde derslerimize kamera dâhil edilmekte ve oyuncu adaylarının kamera önü oyunculuk tecrübesi arttırılmaktadır.

Katılımcılar oyunculuk eğitimlerinin yanı sıra diksiyon, etkili konuşma, oyunculuk için ses/nefes teknikleri eğitimi verilmektedir. Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi ağırlıkla oyunculuğu hedefleyen kişilere özellikle son yıllarda doğrudan yapılan çekimlerde kendi seslendirmelerini yapma becerilerini kazandırmayı, böylelikle rekabet ortamında profesyonel anlamda projelere kabul edilme şanslarını arttırmayı amaçlamaktadır.

12 hafta süren eğitim sonunda sertifika verilmekte ve katılımcılar projelere yönlendirilmektedir. Eğitime başlanılan ilk yıldan itibaren yetiştirdiğimiz oyuncular birçok dizi, sinema ve reklam projesinde başarıyla yer almışlardır.

Ekoldrama Sanat Evi’ nden Mezun Bazı Ünlülerimiz;

Barış Arduç

Hazal Kaya

Çağatay Ulusoy

Tolgahan Sayışman

Melisa Sözen

Nihat Altınkaya

İlker Kızmaz

Deniz Ceylan

Ayberk Koçer


Süre                 : 3 Ay

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN
Kamera Önü Oyunculuk