Preloader Logo

Metodoloji


Klasik eğitim ortamlarında katılımcı, eğitimi verenin yönlendirmeleri ile bilgiye ulaşır. Yaşayarak öğrenmede ise katılımcılar öğrenme süreci içinde etkin bir şekilde yer alır.  Bilgiye ulaşma katılımcının eğitim ortamında yaşadıklarını kişisel ve profesyonel hayatıyla ilişkilendirmesi sayesinde gerçekleşir.

Ekoldrama Eğitim Enstitüsü tüm eğitimlerini kendi özgün müfredatı ile interaktif öğrenme öğretme metodlarını kullanarak tasarlar ve uygular. Bu yaklaşımla hazırlanan eğitimlerde katılımcılar, çalışılan konu ile ilgili bilgiye gurupla birlikte kendileri deneyimleyerek ulaşırlar.

Günümüzde uygulanan ve öğrenci merkezli en etkili eğitim disiplinlerinin başında gelen “Yaratıcı Drama” Tekniğini kullanarak, 7’den 70’e birçok insana “Özgür bir ortamda bireysel gelişimlerini serbestçe gerçekleştirebilme” olanağı sunan eğitim metodolojisinin Türkiye’de çocuk ve gençlerle yönelik eğitim programlarını oluşturan ilk eğitim kurumu olmanın haklı gururu ile gelişen dünyanın ihtiyaçlarına yönelik yeni eğitimler tasarlamaya devam ediyoruz.

YARATICILIK

Kuruluş yılımız olan 1999’dan bu yana geçen dönemde yaptığımız her işte sürekli yeni ve farklı fikirler, çözümler üretmeye çalıştık. Kendi özgün müfredatımızı geliştirdik ve birçok yaratıcı projeye imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Kurum geleneğimiz gereği, doğruya giden yolun tek olmadığını bilir daha iyisini, daha pratiğini ve daha verimlisini bulabilmek için alternatif yöntemler araştırıyor ve çağa ayak uydurabilmek için, rutine girmemenin, yaratıcılığımızı kullanmanın gerekli olduğunu biliyoruz.

Bıkıp usanmadan alternatif proje ve programlar üzerinde çalışıyor ve bunu büyük bir keyif ile yapıyoruz.

Biliyoruz ki insanlar ve kurumlar yaratıcı olabildiği sürece öncü olurlar.

DÜRUSTLÜK

Eğitim verdiğimiz ve birlikte çalıştığımız insanların bize güven duyması başarıya ulaşmamızın en önemli anahtarı olduğunun bilincindeyiz. Dürüst olduğumuz için, bizimle birlikte çalışan ve hizmet verdiğimiz herkesin güvenini kazanırız. Her zaman doğru olanı düşünüp, uygulamaya çalışır, bunu yaparken de şeffaflığı ilke ediniriz.

Biliyoruz ki dürüstlük, en zor rekabette bile ödülünü alır.

SAHİPLENME

Biz yaptığımız işi, çalıştığımız kişi ve kurumları sahipleniriz. Yaptığımız işe inanır, okulumuza devam eden öğrenciler ve çözüm ortağı olduğumuz kurumlarla gerçekleştirdiğimiz çalışmaları başarıyla tamamlamak için ne

olursa olsun bilgi ve becerimizi sonuna kadar kullanır, yetkimiz dâhilinde en doğru kararları almaya çalışırız.

Biliyoruz ki yaptığımız işi ve kurumumuzu sahiplenmek kişisel mutluluğumuzun anahtarıdır.

MÜKEMMELLİK

Ekol olarak kendi bilgi ve becerilerimizin en üst sınırlarını zorlayarak, mutlaka sonunda doğru ve iyi olanı bulacağımıza inanırız. Biz bir işi yaparken, hakkını verir ve sonuna kadar özen gösterir sonucun istediğimiz mükemmellikte olacağına emin olana kadar uğraşırız. Uzmanlık ve rekabet gerektiren bir işte bilgi ve deneyim olmadan mükemmelliğin de olmayacağını biliriz. Bu yüzden, işimizde her yaptığımız işte mükemmeli yakalamaya çalışırız

Biliyoruz ki mükemmeli yakalamak için dünyadaki yenilikleri takip etmek, hiç durmadan araştırmak ve çalışmak gerekir.

İNSANA SAYGI

Karşımızdaki kim olursa olsun, her şeyden önce ön yargısız yaklaşıp ona değer veririz ve haklarına saygı gösteririz.

Biliyoruz ki çalışma sürecinde insanlara adil davranmak ve herkesi bir bütünün önemli parçaları olarak görebilmek bir erdemdir.

Metodoloji