Preloader Logo

Yetişkin Yaratıcı Drama


Her başarı hikâyesinin ardındaki cesaretin ve yeni şeyler denemeye açıklığın altı çizilirken olması gerekenlerin insana sürekli hatırlatıldığı bir yolculuk. Mutluluğu kutsayan, maddeyi hedefleyen, sürekli aşkı arayan bir yolculuk. Bütün bu hengâmenin ortasında nefes alıp ne hissettiğimize bakmaktan çok duygularımızı yok sayan bir yolculuk.

 

Yaşamı bir yolculuk tadında yaşamamızı hatırlayabilmek için yaratıcı dramanın sürece teslim olan araçları bize ışık tutacak. Değişen düzen, sanal mecralar her gün bizi daha da sıkıştırıp kendimize dair ipuçlarının üstünü örtmekte. Yeni kimliklerin pompalamasında, hızla değişen algımızın yorgunluğunda kendimizi bir boşlukta savrulup tutunacak kanallar ararken bulmaktayız. İşte tam da bu noktada yine yaratıcı dramanın yargılamayan, oyun oynayan insanı (homo ludens'i) yeniden bulduran yanına sığınıyoruz.

Yaratıcı drama, oyunculuk ve hareket alıştırmalarının harmanlandığı bir kişisel gelişim eğitimidir. Bedenin ve zihnin rahatlatılması, konsantrasyon, güven, grup enerjisi, empati, beden dilinin etkili kullanılması, duyu ve duygu farkındalığı, hayal gücünün ve yaratıcılığın etkin kullanımı gibi konular üzerinde çalışılır.

Yaratıcı Drama Atölyelerinin temel eğitimin amacı, metropol hayatının kaosunda ev, iş, aşk, çocuk üçgeninde sıkışıp kalmış 21.yüzyıl insanının kendine dışarıdan bakabilmesini, toplumda üslendiği rollerinin sınırlarını belirleyerek yaşamının gerçek anlamını yeniden keşfetmesini, daha pozitif, daha yaratıcı olmasını sağlamak, dolayısıyla estetik hazlarını ve yaşam kalitesini yükseltmektir.

Atölye süresince hep beraber etrafımızı kuşatan seslerimizi azaltıp kendi seslerimizi arayacağız. Güven ve samimiyet duygusu yoğun olan bir atmosfer yaratmak için çalışacağız. Kendini ifade etmenin yazılı ve sözlü biçimleri dışında özellikle kinestetik (bedene/harekete ait) katmanları üzerinde duracak, saçmalayarak, oynayarak, düşüp kalkarak gündelik hayatın bizden sakındığı ve bizden aldığı ne varsa yeniden bulmaya çalışacağız. Yetişkin Yaratıcı Drama Atölyesi, her katılımcının kendine dair ifade yolunu keşfetmesi ve bu yolla potansiyelini fark etmesi üzerine eğilir.

Yetişkin Yaratıcı Drama Atölyeleri alanında uzman eğitmenler tarafından farklı alt başlıklar üzerine tasarlanmaktadır. İçerik ve süre bilgisi değişkenlik göstermektedir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN


Yetişkin Yaratıcı Drama