Preloader Logo

Yetişkin Resim Atölyesi


Genç-yetişkin, hayatına yön vermiş bireylerin yaşamlarına sanatı dâhil etmeleri için, sanatla iç içe ve bireyselliklerini ortaya koyabilecekleri bir ortamda, yönetmek istedikleri alanlarda temel teknikler öğretilmekte ve uygulama çalışmaları yapılmaktadır. Resim sanatının neresinde durduklarını fark etmelerini sağlayacak akademik bilgilerle destekli bir eğitim sunulmaktadır. (Kurşun kalem, füzen tarama uçları gibi çeşitli malzemelerle ışık gölge ve açık koyu ilişkisi, kadraj ve kompozisyon bilgisi. Temel geometrik formlar, açık koyu ifadeleri, renk bilgisi çalışmaları, sonra somut nesneler ve figür çalışmaları. Pastel boya, sulu boya, yağlı boya, akrilik, kolaj, karışık teknik - asamblaj)

Ayrıca Güzel Sanatlar Fakültelerine hazırlık için; sınav sistemine yönelik temel desen alt yapısı, kompozisyon bilgisi, anatomi, natürmort, figür mekân çalışmaları malzeme teknikleri öğretilmektedir.

Yetişkinlerle yürütülen Resim Atölyesi‘nin amacı, katılımcıları plastik sanatlara yaklaştırmak, onları her türlü malzeme ve teknik ile buluşturmaktır. Resim sanatının tüm teknik ve uygulamalarıyla, anlatım olanaklarını genişletmektir. Katılımcıların yaratıcı güçlerini destekleyerek onları özgün alanlara yönlendirmektir.

Süre               : Haftada 1 gün 2 saat

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yetişkin Resim Atölyesi