Preloader Logo

Kurucu Mektubu


Öğrencilerimizden birinin dedesi ellerimi tuttu ve dedi ki;

Bazı insanlar mimar olur mühendis olur bina yapar,

Bazı insanlar aşçı olur yemek yapar,

Siz bizim çocuklarımızı "İNSAN" yapıyorsunuz, çok teşekkür ederiz.

İşte o an, tüm yorgunlukların, sıkıntıların bitip geriye sadece dingin bir mutluluğun kaldığı andı çünkü ben Ekoldrama ‘yı kurarken sadece bunu hayal etmiştim. Çocuklarımız ve gençlerimizin düşünen, araştıran, fikirlerini savunabilen, kendisini her platformda özgürce ifade edebilen, estetik duyguları gelişmiş sanatla iç içe "İNSAN" olmalarını sağlamak istemiştim.

Ekoldrama’nın kuruluşunun 20.yılında bir büyükbaba bilge kişiliği ile çok sade bir şekilde ve ta yüreğinin en derinlerinden gelen bir samimiyetle idealimin gerçekleştiğini, tam da hayal ettiğimiz kelimelerle ifade etti. O an benim için zamanın durduğu andı. Verilen bunca emeğin olabilecek en üst mertebede karşılığı.

Dünya yüzündeki tüm insan toplulukları, farklı özelliklere sahip insanlardan oluşur. Farklılıklar aslında zenginliktir ve bu şekilde değerlendirilmesi gerekir.

“Eğitimde Drama, farklılıklarımızın birlikte yaşamı zenginleştiren öğeler olduğunun farkına varabilmeyi sağlayacak bir kültürlerarası eğitim için vazgeçilmez önemde bir yöntem ve yaklaşımdır” diyor eğitmenlerimizden Prof. Hasan Akbulut bir bildirisinde.

Biz Ekoldrama olarak bir ideal uğruna başlangıçta çocuk ve genç eğitimlerine öncelik verdiğimiz “Yaratıcı Drama “ eğitimlerimize, 21. Yüzyılın eğitim gereksinmelerine ve önümüzdeki on yıllık dönemde profesyonel hayatta yerini alacak y jenerasyonuna yönelik interaktif öğrenme öğretme metotları ile tasarımladığımız kurumsal eğitimlerle çağın gereksinmelerine uygun eğitim yaklaşımımızı sürekli geliştiriyoruz.

Eğitimlerimize katılan ve bize çalışmalarımızda ilham kaynağı olan her yaştan öğrencilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Sevgiyle kalın.

 

Gülsen Çaltıl

Ekoldrama Eğitim Enstitüsü Kurucu

Kurucu Mektubu