Preloader Logo
İstanbul Yaratıcı Drama Kursu

İstanbul Yaratıcı Drama Kursu

Yaratıcı Drama; çocuk, en iyi oyun ve sanatla eğitilir, mottosundan hareketle, resim, dans, ritim müzik en fazla da doğaçlama teknikleri kullanılarak, öğrenme deneyimleri oluşturulan ve çocukların kişisel gelişimlerine katkıda bulunan bir süreç eğitimidir.

     Günlük yaşantıyı, trafik, problemler, sıkıntılar dışında yaşayabilmek, gerçekten hissederek yaşayabilmek, yaşadığınızı hissedebilmek için kişilere ışık tutan ve yol gösteren bir haritadır drama. Sürekli değişen düzen, günlük yaşantı, teknoloji, günlük yaşantımızın sınırları içinde tıkılıp kalmamıza sebep oluyor ve sınırlarımızı daraltıyor. Bu büyük boşlukta savrulurken tutunabileceğimiz bir dal aslında drama. Bir oyun ve bir eğitimdir drama. Bu oyun dolu eğitim ile sınırları aşabilir ve kendimizi yeniden bulabiliriz.

Yaratıcı Drama Nedir?

      Kendinizi yeniden yaratabileceğiniz ve kendinizi belki de baştan oluşturabileceğiniz yaratıcı drama ile hayatın içerisine başka karakterlerle giriş yapıp, kendinizi en üst düzeyde rahatlatacaksınız. Yaratıcı drama, oyunculuğu ve hareket alıştırmalarını kişiye harman etmesiyle bir kişisel gelişim eğitimi olarak anılmaktadır. Yaratıcı drama, beden ve zihnin rahatlamasını, konsantrasyonun sağlanması, grup enerjisi oluşturmayı, beden dilinin en iyi ve etkili şekilde kullanılmasını, yaratıcılık ve insanların yaşam enerjisini sağlayan hayal gücünün kuvvetlenmesini sağlamaktadır.

     Dünyamız, sonsuz bir yaratıcılık alanıdır ve bu nedenle de yaratıcılık ürünleriyle doludur yaşamımız. Yaratıcı drama, bu yaratıcılık dünyasında, dünya görüşümüzü etkileyerek, sanata ve kültüre karşı bakışımızı değiştirerek, topluma karşı değerler oluşturmamızı sağlayacaktır.

Yaratıcı Drama Kursları

     Kişinin kendini en iyi şekilde ifade ettiği ve hayatın karmaşası arasında ruhunu dinlendirebildiği, içinde bulunduğumuz yüzyılda herkeste de olduğu gibi belirli sınırlar ve kalıplar dışında yer alan yaratıcı drama kursları, hayata karşı yaşam enerjisi katıp, farklı karakterler ve kişilikler hakkında da deneyimler kazanmasını sağlıyor. Drama, insanlar arasında dolaylı yoldan da olsa bir iletişim kurulmasını sağlar. Yaratıcı drama kursları, kişilerin kendi içinde hapsolmuş duyguları dışarı vurmaya ve kendinde var olan ama gizli kalmış yetenekleri de dışarıya çıkarmaya teşvik etmektedir. Kurslar, yaratıcı düşünmeye ve çabuk çözüm üretmeye yönelik çalışmalar yaptırıyor. Belirli günlerde düzenlenen kurslarda, etrafta bulunan sesleri yok sayıp, kendi sesimizi aramayı ve dinlemeyi öğreneceğiz. Kendi sesimizi aradığımız ortamlarda güveni ve samimiyeti oluşturup, huzurlu bir ortamda ruhumuza terapi uygulayacağız.

Yaratıcı Drama Kurslarının Yararları

     Günlük yaşantının yoğunluğu, stresi, iş, okul, ev, aile derken kendimizi kaybediyor ve geçen zamana dönüp baktığımızda ne kadar çok şey kaybettiğimizi görebiliyoruz. Yaratıcı drama kursları ile kendimizi fark etmeyi ve kendimize zaman ayırmayı öğreneceğiz. Dinlediğimiz ve bize yön veren sesin aslında sadece kendi sesimiz olduğunu fark edip, ruhumuza haritalar ile yön verip, düştüğü uçurumdan çıkması için dal uzatacağız. Yaratıcı drama kursları sayesinde, grup çalışması yapmayı, her türden insanla aynı ortamda bulunabilmeyi, tahammül edebilmeyi ve kendimizi fark etmeyi öğreneceğiz. Konuşma, dinleme, ezber, hayal gücünü kullanma, çabuk çözüm üretme ve yaratıcı düşünme fırsatı verip avantajlar sağlayan yaratıcı drama kursları, huzurlu bir yaşama tutunmayı ve farklı karakterlere bürünerek, kendini ve ruhunu daha çok fark etmeyi sağlayacak.