Preloader Logo
Kamera Önü Oyunculuk Kursları

Kamera önü oyunculuk kurslarında birçok beceri aynı anda kazanılabilir. Şüphesiz, özgüven, diksiyon ve vücut dili bunlardan yalnızca birkaçıdır. Ekran için performans sergilemek elbette ki kolay bir iş değil. Bu, her yetenek ajanı, oyuncu direktörü ve oyunculuk öğretmeninin size söyleyeceği bir numaralı cümledir diyebiliriz. Kameranın herhangi bir nüans, ince bir hareket ve duygu yakalayacağını unutmayın: umut hissi, gözlerinize bakış, acı veren ruhunuz veya şüpheli davranmanız gibi birçok duyguyu taşır.

Tüm küçük detaylar, ekranda, herhangi bir abartı olmadan güzel bir şekilde aktarılmalıdır. Tiyatrodayken, insanların size çok yakın olmadığını hatırlamanız gerekir, bu nedenle, seyircilere duygularınızı iletmeniz gerekir. Görüntülemenin yakalamasını istediğiniz herhangi bir duygunun seyircilerle fark edilmesi pek kolay olmayacaktır. Bu nedenle kameranın tüm bu özelliklerinizi ne kadar zahmetsizce ortaya çıkarabileceğini unutmayın; bazen yapmadığınız şeyleri bile gösterir! Kameranın farkında olun. Ses düzeyinizi düşük tutun. Önceki tavsiye yetenek uzmanları arasında ünlü olsa da, bu özellikle aktörler arasında çok popüler. Bu, kamera üzerinde seçmelere sahip deneyimli bir sahne sanatçısından ilk duyacağınız şeydir. Herkes genellikle ilk etapta sesini ayarlayamaz ve yüksek ses kullanır, bunu kendileri bile fark etmezler.

Kamera hareket ederken sesinizin seviyesi belirli bir sahnenin koşullarına göre belirlenmelidir. Eğer durum sesinizi yükseltmenizi gerektirmiyorsa, bu normal, insan gibi bir şekilde konuşmanız gerektiği anlamına gelir. Kamera daha samimidir, her zaman bağırmanızı gerektirmez. Düzenli konuşma performansınızı daha samimi hale getirecektir. Kişiliğinizi korumayı unutmayın. Bir TV şovu için seçmeler yapıyorsanız veya şu anda çalışmalarda olan bir şey varsa, yazarlar sizin tarafınızı tanımlayacak; güçlü ve etkileyici görünmesini sağlamak için bu bölümü öne çıkarmanız için tasarılar oluşturacaklardır. Oyun zaten uzun zaman önce yazılmıştır ve karakterler sabitlenmiştir. Ekranda, benzersiz kişiliğiniz izleyiciyi ilgilendiren şeydir. Sahne seçimi için satırlarınızı sayfadan okumak tamamen iyi olsa da TV projeleri için bu işe yaramıyor. Bununla birlikte, bir sonraki satırın ne olabileceğini bilmek için komut dosyanızı yeterince kez gözden geçirin, ancak tam olarak ezberlemeyin. Seçmeleriniz sırasında bir miktar kendiliğindenliğin ortaya çıkması için bir şey bırakın. En iyi aktörler, zamanını ayırmaya istekli olan ve hem fiziksel hem de duygusal olarak oynadıkları rolle yüzde 100 uyum sağlama çabası içinde bulunanlardır. Bu tür bir adanmışlık ilişkilere zarar verebilir.

Tüm zamanınızı ve enerjinizi tutkunuza adarsanız bağlantıları sürdürmek yeterince zordur. Bu tutkunun bir seferde aylarca yerde çekim yapmasını ve günde 20 saate kadar sette olmanızı gerektirmesi daha da zor. Fakat unutulmamalıdır ki gönülden sevilen her uğraş, yıllar boyu bize mutluluk verebilir. Bir aktör kimse tarafından bilinmezken daha sonra ertesi gün ışığına çıkmış gibi aniden parlayabilir. Gerçek şu ki, yıllarca süren sıkı çalışma ve hazırlık disiplin sağlar.