Preloader Logo
Yaratıcı Resim Atölyeleri

Stüdyo sanatı resim, çizim, seramik, heykel, fotoğraf, matbaa, cam, fiber veya tasarım yoluyla görsel sanatın yaratılmasıdır. Stüdyo sanatı, bir stüdyoda yapılan görsel sanat veya bir stüdyoda yapılan sanata benzer görsel sanat olarak da tanımlanır. Resim yapmak istediğinize karar verdiğinizde, bunun bir yetenek olduğu efsanesiyle karşılaşabilirsiniz. İnanmayın. Coşku ile birleştiğinde boyamayı öğrenme arzusu, her şeyden daha fazlasına ihtiyacınız olan şeydir. Gerçekçi çizmeden boyamayı bile öğrenebilirsiniz.

İlk adım, hangi boyayı kullanacağınıza karar vermektir. Bu çok kişisel bir seçimdir: Bir boya türü size uymuyorsa, başka bir boyayı denediğinizden emin olun. Yağlı boya, geleneksel bir sanatçının aracıdır. Yüzeyi (kâğıt bile içerebilen) yağı yağdaki asitten korumak için gesso ile astarlanmış desteklerde kullanılmalıdır. Yağlı boya yavaş kurur, bu nedenle boya palette ıslak kalabilir ve boya üzerinde günlerce çalışabilir, bu da karıştırmayı kolaylaştırır. Temizlik için terebentin veya mineral ispirto gibi çözücüler gerekir. Suda çözünen yağlar son yıllarda piyasaya sürülmüştür ve boyaların inceltilmesi ve fırçaların temizlenmesi için sadece su gerekmektedir. Herhangi bir resmin oluşum serüveni sanatçıdan sanatçıya değişkenlik gösterebilen bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Birçok sanatçı kompozisyonu bir tuval üzerine hafifçe çizer, daha sonra tuval üzerindeki ana renk alanlarını belirler. Daha büyük şekillerle başlayabilir ve daha küçük şekillere doğru çalışarak yavaş yavaş detay üzerinde çalışabilirsiniz. Bazı sanatçılar katmanlar halinde çalışırlar, diğerleri ise tek bir oturumda resimlerini tamamlamak için alla prima (hepsi bir kerede) çalışır. Doğru ya da yanlış bir yaklaşım yoktur; nihayetinde sizin için en uygun olanı bulmalısınız. Bazı günler daha fazla fikriniz olacaktır; diğerleri için kendinizi ilham almayı denerken bulabilirsiniz. Bu yüzden bir yaratıcılık günlüğü çok yararlı olabilir.

Resminizde bir "hata" yaparsanız umutsuzluğa kapılmayın: Bunlar sanatçıların "mutlu kazalar" dediği şey olabilir ve bu da güzel bir şeyle sonuçlanır. Hala kavramlar bulmak için uğraşıyorsanız, en iyi kitapları resim fikirleri ve ilham almak için taramak için keyifli bir iki saat ayırın. Stüdyo, bir sanatçı veya işçinin çalışma odasıdır. Oyunculuk, mimari, resim, seramik,heykel, origami, ağaç işleme, scrapbooking, fotoğrafçılık, grafik tasarım, film yapımı, animasyon, endüstriyel tasarım, radyo veya televizyon prodüksiyonu yayınları veya müzik yapımı amacıyla varlığını sürdürebilir. Sanat ve işiniz için ayrı bir alana sahip olmak sizi bedeninizi bir yerden bir yere taşımanıza zorlar. Vücudunuzu hareket ettirmek, bir vitesten diğerine geçme fikrini güçlendirmeye yardımcı olur ve ikisi arasında biraz mesafe oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sanatsal uygulamanın merkezinde sürekli bir profesyonel öğrenme vardır; tekrarlama ve genel becerilere dayalı öğrenme, aynı zamanda deneme yanılma. Sanatçı olmanın birçok yolu var ancak sanatsal uygulama için gerekli olan bilgi ve becerilerdir. Stüdyo, bu tür uygulamaların merkezinde yer alır.