Preloader Logo
Yetişkin Yaratıcı Drama Kursları

Yetişkin Yaratıcı Drama Kursları 

     Hayat geliyoruz ve sadece bizimle olan ve bizim kararlarımızla içilen bir haritaya göre yolculuk yapıyoruz. Hayat böyle bir yolculuk işte! Kendi haritamızı zamanla kendi seçimlerimizi temsil eden kalemle çiziyor ve bazen yanılıyor bazen de ‘iyi ki’ diyebiliyoruz. İşte bu yolculukta yanımıza ses olan bir arkadaş drama. Seçimlerimize yön vermemizi sağlayan, biz yeni şeyler için adımlar atarken bizim için önemli olabilecek şeylerin altını kalemiyle çizen bir dosttur drama. Sürekli mutluluğu, aşkı, huzuru ve yeri geldiğinde de tuzu biberi olsun diye hüznü aşılayan uzunca bir yolculuk bu drama. Rüzgârına kapıldığımızda kendimizi durduramadığımız ve kendimize hep bir şeyler katarak ilerlediğimiz bir yol bu! Bunların yanında karmaşanın ve kalabalığın ortasında ivmen, şeyin en gürültülü konumundayken, nefeslenip geriye bakmaya yönlendiren bir yolculuk.

      Drama, yaşamı tamamen bir yolculuk saymamızı ve hedeflerimize ulaşmak için doğru yollara sapmamızı sağlayan, doğru seçimler için düşünmeyi, kapri kurmayı ve durup düşünmeyi öğreten bir eğitimdir aslında. Yetişkin yaratıcı drama kursları ile hem kendimizi bulacağız hem de empati kurup başka yaşamları anlamaya çalışıp, anlamaya çalıştığımız yaşamlara da tutunacağız. Sürekli değişen düzen, rutin bir gündelik yaşam ve sanal platformlar bizi belirli sınırlara ve belirli kalıplara sokup, hakikileri altına çalışmakta. Yetişkin yaratıcı drama kursları ile kendi sınırlarımızı kendimiz belirleyip, içinde hapsolduğumuz sadelikten ve sıradanlıktan kurtulacağız. Hızla değişen standartların arasında savrulurken kendi bakış açımızı ve algımızı oluşturmayı öğrenip, standartların dışında gerçekten birey olarak yaşamayı öğreneceğiz.

Yetişkin Yaratıcı Drama Kursları ve Eğitim 

       Geleceğin yaşlıları ve bugünlerin düzen belirleyicileri yetişkinler için hazırlanmış olan müfredatlar ile sunulan yetişkin yaratıcı drama kursları, kişilere aslında birer kişisel gelişim eğitimi veriyor. Hem bedenen hem de zihinsel olarak rahatlamayı sağlayan dramaya yönelik çalışmalar, kendinizi bulmaya ve belki de yeniden yaratmaya yönelik çalışmalar. Psikolojik olarak kendinize yöneleceğiniz ve başınızı yastığa rahatça koyup, gözlerinizi kapattığınızda sakin olmanızı sağlayacak olan drama; yetişkin yaratıcı drama kursları ile konsantre olabilmeyi, üzeni sevmeyi, kendine güveni ve gruplarda enerjiyi sağlamayı, empati kurabilmeyi, beden dilini en etkili şekilde kullanmayı ve duyguları yeri geldiğinde mantığındaki arka planına atmayı öğretmektedir. En önemlisi de yetişkinlerin içinde bulunduğu iş hayatı, aile yaşamı, şehir gürültüsü gibi yaşamlarını ve de psikolojilerini olumsuz yönde etkileyebilen sorunların aşılmasını ve bunlarla başa çıkma yöntemlerini öğretmektedir. Kişisel olarak çok gelişeceğiniz bu kurslar ile kendinize çıkan en doğru yolu seçebilecek ve kalabalıklaşan çevreye rağmen kendinizi soyutlamayı öğrenip, kendinizle ilgilenebileceksiniz. Belki de çocukluğunuzda kalmış olan yüksek hayal gücünüz ve doğduğunuzda size emanet edilen içinizdeki bebeği tekrar büyüterek yepyeni bir siz olacaksınız. En uzman kişiler tarafından verilen drama eğitimleri, Ekol Drama ile sizlere çok iyi gelecek ve kendinizi size geri getirecek!